איטום ביטומן

החברה שלנו מבצעת איטום גג ע"י ביטומן מנושף (זפת) או תרכובות ביטומן קר (גומי נוזלי ביטומני), דבר שמגדיל את חיי הגג שלכם.

לפני תחילת ביצוע איטום צריך לתת תשומת לב מיוחדת לצורך הכנת הגג הישן. פני המשטח שעליו מתכננים לצפות שכבה ביטומני בדרך זו או אחרת, יש לבחון היטב, בזיהוי אזורים פגומים או שברירים. לאחר מכן אזורים עם סדקים או הרס נפתחים עד שכבה מוצקה, מהמורות ומקומות פתיחה מיושרים ע"י חומרי תיקון ובינוי. את משטח הגג כולו מנקים מפסולת, אבק ופיח. ניתן לשטוף את פני המשטח, אבל אחרי זה נדרש להמתין עד התייבשותו לפני מריחה של שכבת איטום. סוגים מסוימים של חומרים ביטומנים (פזקרול ואחרים) ניתן למרוח על משטח רטוב. לתיקון רול רצוי להשתמש ביריעות ביטומניות.

מילוי מונוליטי רגיל או מריחת חומר האיטום מבצעים רק על פני משטח יבש לחלוטין. טכנולוגיית איטום ע"י יריעות ביטומניות (זפת חם או גומי נוזלי) מבצעים ע"י מילוי מונוליטי או ע"י מריחתו. טכנולוגיות אלה דומות אך עם חומרים שונים זה מזה וראויים להתייחסות מפורטת יותר.

איטום מונוליטי זפת חם…

על מנת לבצע איטום מונוליטי על פני שטח נקי ויבש של הגג, מורחים פריימר ביטומני ולאחר מכן זפת מחומם לטמפרטורה של כ-120 מעלות. חשוב לא לחמם את הזפת מעל 120-130 מעלות, בטמפרטורות גבוהות יותר המסת תוספים פולימריים נשרפים לשם כך אנו משתמשים (בציוד מיוחד) אשר מאפשר לנו לחמם זפת ל 120 מעלות ולא יותר, ללא מגע עם אש, חולצה תרמית בציוד שלנו ובקרה אוטומטית לטמפרטורה של הזפת היא ערובה להבטחת אריכות ימים של הגג שלכם, על מנת לספק הגנה אמינה מפני רטיבות. בדרך זו מספיקה רק שכבה אחת של חומר בעובי של 2 – 2.5 מ"מ (2 – 2.5 ק"ג ל 1 מ"ר) ויותר, אין צורך לקמץ על כמות החומר. בזה תלויה תוחלת החיים של הגג. יש להקצות תשומת לב מיוחדת להחלקת החומר על פני השטח, מה שדורש מיומנות, וברוב המקרים השתתפות בעבודה של כמה אנשים, מכיוון שביטומן המותך מתקשה מהר מאוד. ציפוי גמר מגן בסיד על הגג או חומר אקריליק לבן מורחים רק לאחר ההתקשות מלאה של שכבה ביטומנית. במידה ואין ציפוי מגן בחומר ועוטפים זה שמקטין את זמן העבודה לאיטום על הגג מ 5 שנים עד 2 – 3 שנים. בשמש חמה מתפרק הגג תוך שנה או שנתיים. מופיעים סדקי חומר.

איטום בשיטת ציפוי

הכנת משטח הגג דומה לזפת חם. לאחר הכנה ע"י מברשת או מגב מורחים מסטיק ביטומני קר. עובי השכבה לפחות 2 – 2.5 מ"מ. לאחר הייבוש (1 – 2 ימים) על פני השטח מצפים שכבת מגן ע"י סיד לבן או חומר אקריליק לבן (פוליגג, אקריל פז, טופגג וכוי). במידה ואין ציפוי מגן אז שמש חמה מפרקת את הגג תוך שנה או שנתיים. מופיעים סדקי חומר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *