יריעות ביטומניות

מהן יריעות ביטומניות?

היריעה הביטומנית הינה השיטה המומלצת ביותר לאיטום גגות חשופים, גגות מרוצפים ומרפסות. היריעות הביטומניות מחזיקות זמן רב יותר מכל שיטה אחרת של איטום גגות. החוזק והגמישות של היריעות מונעות פגיעות מכניות ובעלות עמידות גבוהה. איטום גגות בעזרת יריעות ביטומניות מחזיק מעמד זמן ארוך יותר מעשר שנים, ועם ביצוע מושלם ניתן להכפיל את אורך חיי איטום הגג.

מתי מתאים השימוש ביריעות ביטומניות?

מתאים לבצע עבודה עם יריעות ביטומניות כאשר הגג חדש (בטון או בטקל) או גגות המצופים בזפת.
לפני הביצוע על גג בטון דרוש לשים קודם שכבת זפת או יסוד ביטומנית.
בגגות ישנים המצופים בזפת דרוש לכסות בשכבת יסוד ביטומנית רק את החלקים עם שכבת הסיד.
יריעות ביטומניות על איטום גגות אקרילי ישן או בעלי שכבת זפת קודמת, יתנו תוצאות פחות טובות מאשר על גגות חדשים. למרות זאת ניתן להסיר את האיטום האקרילי לפני ביצוע העבודות וכך ניתן יהיה לרתך את היריעות טוב יותר אל התשתיות. יש את שיטת ההמסה של החומר האקרילי בעזרת מבער גז, שיטה זו פחות יעילה מפני שלא כל החומר מוסר אלא הוא גורם להתערבבות עם שכבת הזפת התחתונה. השיטה הנוספת להסרת החומר האקרילי היא קילוף כל החומר בעזרת אמצעים מכנים ובחימום גז רק בתור עזרה נוספת. כאשר לא מסירים את האיטום האקרילי הלחות והרטיבות שקיימות בגג יגרמו להמסת חומר האיטום האקרילי ותיווצר עיסה דביקה תחת היריעות הביטומניות, כשזה קורה היריעה פשוט מתנתקת מהתשתית.
יש אפשרות לבצע יריעות ביטומניות גם על גבי שכבת יריעות קודמת, אך נהוג לבצע לפני הכנות מתאימות להסרת שכבת ההלבנה (בגגות חשופים). גם במקרה זה כמו הקודם הביצוע יהיה הרבה פחות טוב מהביצוע על משטחי בטון או זפת. אחיזתן פחות טובה ולא ניתן יהיה למנוע היווצרות של בועות בין השכבות. בכל עבודה של שכבת יריעות חדשה על שכבת יריעות ישנה יש לוודא שלא קיימות נפיחויות ובועות אויר בשכבה הקיימת. ברוב העבודות הללו מתברר שכל השכבה התחתונה לא צמודה היטב לגג וקיימת בה רטיבות ואדים.

נטו איטום מתחייבים לכם לעבודות יסודיות ומקצועיות התקשרו להערכה חינם 052-6779539

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *